Představení portfolia USB kamer
27.5.2021

V naší nabídce najdete několik USB kamer, které lze nyní využít pro připojení k notebooku nebo stolnímu počítači, čímž dosáhnete vyšší kvality streamovaného obrazu při Vašich videokonferenčních hovorech.

Naše portfolio nyní zahrnuje kamery, které vám zajistí kvalitní videopřenos nejen pro jednoho uživatele u obrazovky počítače, ale dokáží pokrýt i celé zasedací místnosti. Článek je rozdělen do dvou části, kdy v první porovnáváme webové kamery, které jsou určeny pro jednotlivce a jsou tedy využitelné pro videohovory jednoho účastníka (například na homeoffice). V druhé části jsou pak porovnány kamery pro zasedací místnosti, které pokryjí prostory od malých místností pro šest uživatelů, až po velké zasedací místnosti pro 22 uživatelů. Ukážeme Vám jak technické parametry všech porovnávaných produktů, tak porovnání kvality obrázků těchto kamer, které uvidíte na obrázcích a ilustračních videích.

USB webové kamery pro jednotlivce

Kamera Axtel AX-FHD Webcam

Novou Full-HD kameru od firmy Axtel můžeme díky jejím parametrům a zpracování zařadit mezi klasické streamovací kamery. Znamená to, že připojením této kamery k počítači nahradíme klasickou vestavěnou webovou kameru a získáme tím lepší kvalitu obrazu streamovaného v rámci video hovorů. Veškeré technické parametry jsou popsány níže v tabulce. I dle záběrů z videokonferenčního hovoru můžete posoudit, že kamera od Axtelu se svoji kvalitou a zpracováním vyrovná ostatním produktům v oblasti streamovacích kamer a může být jejich zdatným konkurentem.webkamera yealink uvc20

Kamera Yealink UVC20

Kamera Yealink UV20 je výkonná webová kamera, s 5ti megapixelovým objektivem a FullHD rozlišením. Je zajištěna kompatibilita s prakticky všemi softwarovými aplikacemi, což umožní rychlé nastavení před uspořádáním schůzky. Yealink UVC20 se díky svým technickým parametrům skvěle hodí pro práci z domu, distanční výuku, školení, živá vysílání nebo telemedicínu. Kamera je certifikovaným produktem Microsoft Teams. V aplikaci Yealink USB Connect je pak možné spravovat jednotlivé parametry, kterými kamera disponuje.kamera yealink uvc30 desktop

Kamera Yealink UVC30 Desktop

Kamera Yealink UVC30 je USB kamera, která může být díky svému 4K rozlišení a 3x digitálnímu zoomu využívána jako plnohodnotný videokonferenční endpoint. Oproti kameře Axtel má širší úhel horizontálního záběru, proto může snímat větší počet účastníků u obrazovky počítače. Tento typ kamery můžeme jejím zpracováním a technickými parametry řadit mezi plnohodnotné videokonfrenční endpointy. Při připojení k počítači pak zajistí video hovor až pro tři osoby. V nabídce máme taktéž verzi „Room“, která svými parametry obslouží videohovor pro malou místnost. Další technické parametry kamery jsou uvedeny níže v tabulce porovnání produktů.Porovnání technických parametrů kamer pro jednotlivce

Výrobce Lenovo Axtel Yealink
Yealink
Model webkamera počítače AX-FHD Webcam UVC20 UVC30 room/desktop
Foto web kamera notebook axtel kamera webkamera yealink uvc20 yealink uvc30 kamera
Úhly kamery 95° 90° 74° horizontální 120° horizontální
Zoom kamery  N/A N/A 1,4x digital 3x digital
Rozlišení kamery/fps  720 1080, 30fps 1080, 30fps 4K, 60fps
PTZ kamera N/A Ne ePTZ ePTZ
USB kamera  N/A Ano, 1 x 2m USB 2.0 Ano, 1 x USB 2.0 Ano,1 x 1,6m USB 3.0
Obsahuje mikrofony Ne Ano Ano Ano
Typ využití jednotlivci jednotlivci jednotlivci malé zasedací místnosti
(2-6 lidí)
Podporovaný operační systém N/A

Win XP/Win 7/Win 8/Win 10, Android 5.0 nebo vyšší, Mac OS 10.6 nebo vyšší,
Chrome OS 29 nebo vyšší

Win 7/Win10, MacOS 10.10 nebo vyšší Windows 7/10, Mac OS 10.10 nebo vyšší
Další vlastnosti - -
- správa přes Yealink USB Connect - režim Auto Framing
- správa přes Yealink USB Connect
Odkaz na datasheet  N/A Datasheet UVC20 Datasheet UVC30 desktopUSB kamery pro zasedací místnosti

Yealink UVC30

Kamera Yealink UVC30 Room

Kamera UVC30 v Room verzi disponuje podobnými parametry jako kamery typu Desktop. Oproti verzi Destop je certifikována pro Microsoft Teams Room a Zoom Rooms. Její parametry jsou nastaveny tak, aby dokázala zajistit kvalitní videokonferenční přenos z malých zasedacích místností.

kamera yealink uvc40

Kamera Yealink UVC40

Inteligentní USB konferenční řešení pro malé a střední zasedací místnosti. Kamera, mikrofony i reproduktory jsou implementovány v jednom zařízení UVC40. Kamera s 20MP širokoúhlým objektivem o úhlopříčce 133° poskytuje vynikající kvalitu videa. Kromě elektrické krytky objektivu umožňuje funkce, jako detekce obličeje, lokalizaci zvuku nebo sledování mluvčího. 8 MEMS mikrofonů a vysoce věrný zvuk reproduktoru přináší vynikající kvalitu hovoru v plně duplexním režimu. UVC40 je certifikovaným produktem Microsoft Teams Room.


kamera yealink uvc84

Kamera Yealink UVC84

4K PTZ kamera určená pro střední a velké zasedací místnosti. Díky funkci Auto framing a integrovanému zvuku poskytuje UVC84 realistickou komunikaci se zachycením každého detailu. Zorné pole s úhlopříčkou 80° s možností mechanického natáčení a naklánění lze snadno ovládat pomocí dálkového ovladače nebo Yealink softwaru pro ovládání kamer. Díky novému designu a mnoha možnostem instalace je UVC84 ideálním řešením pro jakýkoli profesionální konferenční prostor. Kamera je certifikovaným produktem Microsoft Teams.


Porovnání technických parametrů kamer pro zasedací místnosti

Výrobce Yealink Yealink Yealink
Model UVC30 Room/desktop
UVC40
UVC84
Foto yealink uvc30 kamera kamera yealink uvc40 kamera yealink uvc84
Úhly kamery 120° horizontální 133° horizontální 80°
horizont. otáčení 200° vertikál. náklon 130°
Zoom kamery 3x digital 8x optický 12x optický, 3x digitální
Rozlišení kamery/fps 4K, 60fps 4K 4K UHD
PTZ kamera ePTZ 8x e-PTZ PTZ
USB kamera Ano,1 x 1,6m USB 3.0 Ano, 1 x 7m USB 3.0 Ano, 1 x 7m USB 2.0
Obsahuje mikrofony Ano Ano, 8x MEMS mikrofon Ne, ozvučení zajišťují VCM34
Typ využití malé zasedací místnosti
(2-6 lidí)
malé a střední zasedací místnosti
(6-12 lidí)
střední a velké zasedací místnosti
(12-20 lidí)
Podporovaný operační systém Windows 7/10, Mac OS 10.10 nebo vyšší Windows 7/8.1/10, Mac OS 10.10 nebo vyšší Windows 7/10, Mac OS 10.10 nebo vyšší
Další vlastnosti režim Auto Framing
- správa přes Yealink USB Connect
- režim Auto Framing, Speaker Tracking
- možnost rozšíření o mikrofony VCM34 a CPW90
- správa přes Yealink USB Connect
- režim Auto Framing
- možnost rozšíření až na šest VCM34
- správa přes Yealink USB Connect
Odkaz na datasheet Datasheet UVC30 desktop Datasheet UVC40 Datasheet UVC84

Porovnání kvality kamer

V následujících videích se můžete podívat na srovnání všech výše uvedených kamer v odlišných světelných podmínkách, abyste měli reálné porovnání obrazu jak za světla, tak za šera.

Axtel kamera Kamera Yealink UVC20 Kamera Yealink UVC30 Desktop
Kamera Yealink UVC30 Kamera Yealink UVC40 Kamera Yealink UVC84
Porovnat produkty: 0