Parametry


WiFi routery WELL jsou kvalitníWiFi router (bezdrátový router, směrovač) je zařízení pro připojení menší domácí nebo firemní (SOHO) sítě k internetu.Do sítě lze poté připojovat jakákoliv klientská zařízení: PC, mobilní telefony s WiFi, WiFi IP telefony, tiskárny, síťové disky apod.

Rychlost WiFi routerů určuje norma IEEE 802.11. Routery s 1 anténou nabízí rychlost 150Mb/s, ty se 2 anténami 300Mb/s a použitím 3 antén dosáhnou WiFi routery teoretické rychlosti až 450Mb/s. Tato dnes nejvyšší rychlost je nezbytná při využívání bezdrátových multimediálních zařízení, stahování aplikací pro smartphone nebo například streamování filmů v HD kvalitě.

Pokrýt signálem byt v rámci jednoho patra není problém s žádným WiFi routerem. Pro pokrytí více pater či rodinného domku investujte do WiFi routeru s R-SMA konektorem a s odpojitelnými anténami, které můžete nahradit výkonnějšími.

Většina WiFi routerů nabízí porty s rychlostí 100Mb/s, což stačí pro běžnou práci v síti. Pro náročnější aplikace (hraní her online, stahování filmů a hudby atd.) jsou vhodnější WiFi routery s Gigabit porty, s rychlostí 1000Mb/s.

Své využití najde také WiFi router s USB portem, USB port lze využít pro připojení tiskárny nebo pro využití 3G modemů. Konkrétní funkčnost USB portu je třeba si u každého WiFi routeru ověřit.

Porovnat produkty: 0