Nový videokonferenční endpoint Yealink VC200 je tady!
11.6.2018

Yealink, globální společnost zabývající se primárně vývojem komunikačních řešení, představuje novinku na trhu v oblasti videokonferenčních řešení - model VC200. Uvedení tohoto nového produktu je pro Yealink dalším krokem ke zkompletování svého portfolia videokonferenčních řešení a pro zákazníky krokem ke zlepšení firemní komunikace.

Bližší informace:

Videokonferenční zařízení jsou i v ČR a SR stále populárnější a oblíbenější řešení, se kterými se můžete potkat v jednacích místnostech či konferenčních sálech, a které nemalým podílem usnadňují osobní komunikaci na velké vzdálenosti a výrazně snižuje náklady na cestování. Od letošního června Yealink zařazuje do portfolia videokonferenčních řešení další koncové zařízení nové generace.

Jedná se o Yealink VC200 - chytrý videokonferenční endpoint pro malé místnosti.

Videokonferenční koncový bod Yealink VC200

Inovace jsou hybnou silou každého podnikání

Rychlý vývoj přináší požadavky na dokonalejší funkce. Yealink VC200 je elegantní řešení, založené na operačním systému Android 7.1., které snadno a rychle připojíte k televizi. K tomu postačí pouze dva kabely. Yealink VC200 je navrženo jako řešení "all-in-one", kdy je v jednom zařízení integrovaán kodek, kamera i mikrofony. Systém "plug and play" instalace ušetří mnoho času a celé zařízení tak zapojíte během 1 minuty.

Schéma zapojení videokonference Yealink VC200

Kamera s rozlišením 4K přináší nový rozměr obrazu do videokonferencí. Pro záběr opravdu všech účastníků v místnosti je kamera vybavena 103° pozorovacím úhlem. Největší pozorovací úhel, který je aktuálně na trhu k dostání. Šest zabudovaných mikrofonů s technologií beamforming je umístěno po třech na každé straně zařízení. Kvalita přenášeného zvuku je tedy dokonalá. Funkce zaměření nejbližšího mikrofonu na mluvící osobu už je jen technologickou třešničkou.

Pozorovací úhel kamery videokonference VC200


Každou poradu či jednání vedenou přes videokonferenci je možné si nahrát. K tomuto účelu slouží USB port pro připojení flash disku nebo dostatečně velká vnitřní paměť VC200, která uchová několik hodin videozáznamu.

Výrobce Yealink myslel i na zákazníky, které nemají v oblibě všude vyčnívající kabely a zařízení VC200 vybavil integrovaným bluetooth a Wi-Fi. Účastníci videokonference se lehce připojí a stejně jednoduše mohou bezdrátově sdílet obsah.

Obrovskou výhodou Yealink VC200 je datový přenos pomocí video kodeku H.265/HEVC. Tento kodek zajišťuje přenos dat s menší datovou náročností při zachování vysoké kvality obrazu. Videokonference VC200 je také plně kompatibilní s velkými hráči na poli cloudových systémů, jakou jsou: BlueJeans, Pexip, Videxio, StarLeaf či Microsoft Teams.

Porovnat produkty: 0